Na naši spletni strani uporabljamo piškotke, s katerimi izboljšujemo vašo uporabniško izkušnjo in vam zagotavljamo ustrezne vsebine in oglaševanje. Z nadaljno uporabo naše spletne strani se s tem strinjate.

Petek - 1. trening
Sledi nam na

Deli zgodbo na
03.03.2023 13:31

Še 15 minut pred koncem prvega treninga je kazalo, da lahko ostali pospravijo in gredo domov.

Artur Švarc HB Press

Prvi trening nove sezone je dobil Perez, 4 desetinke pred Alonsom in 6 desetink pred Verstappnom, četrti Lando Norris z McLarnom, pa je edini, ki za Perezom zaostaja za dlako manj kot dve sekundi. Najboljši Ferrari je Leclerc na petem mestu pred drugim Aston Martinom na šestem. Kot kaže, so Zeleni najbolje opravili domačo nalogo čez zimo. Lewis Hamilton je Mercedesa pripeljal šele na 10. mesto, Russellu je šlo še slabše. Res pa je, da niso čisto vsi vozili na najmehkejši različici gum.

Sergio Perez je postavil čas 1:32.758, kar je bilo dovolj za 438 tisočink prednosti pred Alonsom. Dvakratni svetovni prvak je z doseženim potrdil, da forma Aston Martina s testiranj ni le muha enodnevnica. Veliko težav pa so imeli pri Rdečih - nagajalo je zadnje krilce na enem centralnem nosilcu, ki se je preveč upogibalo, zato so morali uporabiti drugega, Sainz pa se je na koncu celo zavrtel na neravnini pred ovinkom in trening končal prav na zadnjem mestu. Seveda pa časi niso povsem reprezentativni, ker ne moremo govoriti o količini goriva, mapingu motorja in nenazadnje, Leclerc kot peti je bil najhitrejši na srednjih gumah z 1,5 sekunde zaostanka. Na četrto mesto se je pripeljal Norris, ki je s tem nekako dal obliž na rano testiranj, kjer je bil oranžni dirkalnik med zadnjimi.

Sledi trojica s Ferrarijevimi motorji, Kevin Magnussen je bil sedmi pred Alfinim dvojcem Džoujem in Bottasom. Hamilton, ki se mu je sezona začela zapletati že pred treningom zaradi uporabe nakita, je Mercedes na srednjih gumah spravil na 10. mest, mesto pred moštvenim kolegom Russellom.

Sledijo novinec Piastri z McLarnom in Cunoda z AlphaTaurijem na 13. mestu. V velikih težavah je kot kaže 4. ekipa lanske sezone, Alipine. Esteban Ocon je z zaostanko 2,34 sekunde na 15. mestu, mesto za povratnikom Hulkenbergom. Pierre Gasly je uspel priti šele na 17. mesto, med Alpinoma pa je še en pol-novinec, Nyck de Vries v drugem AlphaTauriju.

Na repu spet najdemo oba Williamsa, Američan Sargeant je bil 27 stotnik sekunde pred Albonom.