
BMW je potrdil prihod vsaj šestih novih modelov na platformi Neue Klasse med leti 2025 in 2027.
Poleg limuzine i5, ki prihaja še letos, ter i5 Touring prihodnje leto, bodo konec letošnjega leta lansirali SUV iX2, ki bo tehnično podoben iX1, imel pa bo športnejši videz.
Platforma za električna vozila Neue Klasse se bo sčasoma razširila na celoten BMW-jev portfelj, za začetek pa je potrjenih šest modelov v 24 mesecih med leti 2025 in 2027. Najprej bodo predstavili limuzino in SUV, ki bosta blizu trenutni Seriji 3, zasnovana pa bosta že v oblikovalskem jeziku, napovedanim s konceptom BMW i Vision Dee.
Proizvodnja prvega Neue Klasse modela se bo začela v drugi polovici leta 2025 v madžarskem Debrecnu, leta 2026 pa se bo razširila na glavno BMW-jevo tovarno v Munchnu. Leta 2027 bodo začeli novo platformo uporabljati tudi v mehiški tovarni, ki bo v ta namen deležna investicije v višini 800 milijonov evtov. BMW napoveduje tudi več novih tovarn za proizvodnjo električnih vozil.
Do leta 2024 naj bi bilo povsem električnih 20 odstotkov novih BMW-jev, leto kasneje naj bi delež narasel na 25 odstotkov, leta 2026 pa na 33 odstotkov. Več podrobnosti o modelih Neue Klasse bodo predstavili septembra.