
Ferrari pred McLarnoma

Končan je prvi dan v Avstraliji, drugi trening pa je dobil Leclerc pred obema McLarnoma, pred petega Hamiltona pa se je vrinil še Cunoda.
Drugi prosti trening pred uvodno dirko nove sezone F1 je pripadel Ferrariju in McLarnu, ki sta pokazala izjemno hitrost. Leclerc je na vrhu prehitel Piastrija in Norrisa, medtem ko se je pred Hamiltona, najslabšega od vodilnih dveh ekip, na četrto mesto presenetljivo vrnili Juki Cunoda. Verstappen je trening po pritoževanju nad lego dirkalnika končal na 7. mestu, Liam Lawson pa je bil še veliko slabši, le 17. Red Bull čaka še težaven vikend.
Na samem začetku treninga je Liam Lawson švignil mimo Landa Norrisa na izhodu iz boksov, kjer je McLarnov voznik čakal na začetek treninga. Ko je Novozelandec šel mimo, je Norris startal in šel po travi mimo voznika Red Bull Racinga. Richard Wood, Lawsonov inženir, je svojemu vozniku preprosto rekel: "Naj [Norris] dela, kar hoče." Medtem se je Nico Hulkenberg pritožil nad težavami z gasilnim aparatom v kokpitu, zaradi česar so voznika
Norris je postavil čas z 1:17,671 pred Cunodo, kar je skoraj tri desetinke manj od McLarnovega tempa dopoldan. George Russell je zasedel tretje mesto pred Fernandom Alonsom, le pol sekunde manj od Norrisovega časa. Oscar Piastri je vskočil med oba Aston Martina, Lance Stroll pa je prevzel sedmo mesto. Max Verstappen se je za trenutek povzpel na tretje mesto, Charles Leclerc in Piastri pa sta bila potem hitrejša od Nizozemca, kar ga je prestavilo na 5. mesto.
Russell in Cunoda sta nato opravila hitre kroge, zaradi katerih je Norris padel na tretje mesto. Vodilni voznik Mercedesa je opravil svoj čas s kompletom trdih gum. Potem je Sainz ponesel svoj Williams na vrh za skoraj tri desetinke pred Norrisovim časom, Nico Hulkenberg pa je nato poskušal izkoristiti spremembe v ovinkih 6 in 7, a je zapeljal široko na makadam in moral prekiniti svoj krog. Russell se je približal Sainzu na le eno tisočinko sekunde, Albon je potrdil formo Williamsa in na petem mestu za Sainzom zaostajl za tri desetinke.
Zdelo se je že, da se je Lewis Hamilton končno nekoliko zbližal s svojim SF-25, ko je dosegel dovolj hiter čas za 3. mesto, le desetinko za Sainzom.
Leclerc je uspel sestaviti močan krog in za pol sekunde ugnal nekdanjega moštvenega kolega Sainza. Po 40 minutah je bil Leclerc na vrhu, Hamilton pa nekoliko hitrejši, a še vedno štiri desetinke za Leclercom - prehitel je Sainza, Russella in Norrisa in se postavil na drugo mesto.
Oba Racing Bullsa sta med prvih 10, Juki Cunoda je bil na osmem mestu boljši od Isacka Hadjarja. Verstappen in Lawson sta bila le 11. oziroma 18, prav tako je močno za svojim moštvenim kolegom zaostajal tudi Andrea Antonelli na 14. mestu.
Ko je bilo do konca le še dobrih 40 minut, se je Russell podal na stezo s popolnoma novimi trdimi gumami, Lawson pa je temu sledil s kompletom mehkih gum, da bi simuliral kvalifikacijsko vožnjo, ki pa se je sprevrgla v neuspešen poskus, tako da je Novozelandec popustil in se predal zapletenosti zapletenega svojega dirkalnika, ki ga ne uboga v srednjem delu proge. Antonellijeva prva vožnja na mehkih gumah je bila potem boljša in Italijan je osvojil P9.
Juki Cunoda je potem vžgal časovnice in bil za deset tisočink sekunde hitrejši od Leclerca, Stroll pa se je povzpel na 4. mesto pred moštvenega kolega Alonsa, ki je dosegel le sedmo mesto.
Na vrsti je bil Max Verstappen, da opravi "s kvalifikacijami", vendar je imel ob vstopu iz prvega zavoja močno podkrmarjenje, pri prihodu v tretji zavoj pa prekrmarjenje in je hitro stopil s plina. Vmes je Hadjarja oviral počasen McLaren, ki naj bi ga po besedah inženirja francoskega Alžirca prijavili komisarjem, a je Hadjar, znan po tem, da v takih primerih eksplodira, nekje našel zen mirnosti.
Norris je bil spet najhitrejši, pred Cunodo z 1:16.580, kar je dve desetinki hitreje. Prvih pet so zaokrožili Leclerc, Piastri in Hamilton.
Max Verstappen je uspel sestaviti krog, ki je bil dovolj dober le za P10, medtem ko je Hadjar iz Red Bullove mladinske ekipe s časom 1:17.019 postavil Hamiltona na 6. mesto. Potem je udaril Ferrari, Hamilton se je povzpel na četrto mesto, Leclerc pa na vrh z 1:16,439, točno štiri desetinke hitreje od moštvenega kolega.
Piastri je nato najbolje izkoristil MCL39 in se s petega mesta povzpel na drugo, pred Norrisa, pri tem je zadnji sektor obarval v vijolično. Alpinov novinec Jack Doohan je v 20. minuti za desetinko prehitel moštvenega kolega Gaslyja. Hulkenberg je za Sauber našel dodatno prestavo in se je po kampiranju na dnu razpredelnice povzpel na 8. mesto za Verstappna, ki se je uspel izboljšati na 7. mesto, a še vedno s 6 desetinkami zaostanka za Leclercom. To je bil tudi konec simulacije kvalifikacij.
Potem je bil čas za dolge stinte, a za Maxa Verstappna je situacija postala tako nevzdržna, da se je namesto simulacije dirke odločil ostati v garaži in spremeniti nastavitve sprednjega vzmetenja. Ko je trening prišel v svoje zadnje vzidhljaje, se je Oliver Bearman celo pripravil na prihod stezo in sedel v dirkalnik, potem ko je njegova ekipa končala s popravilom njegove dopoldanske raztbitine, a že je karirasta zastavica oznanila konec treninga.






















