Na naši spletni strani Avtomanija.com uporabljamo piškotke, s katerimi izboljšujemo vašo uporabniško izkušnjo in vam zagotavljamo ustrezne vsebine in oglaševanje. Z nadaljno uporabo naše spletne strani se s tem strinjate.

Nadaljuj...
Novice   |   Šefi ekip so glasovali
Lewis Hamilton dirkač leta 2018
Kot je običaj vsako leto, so šefi ekip tudi letos kolegom iz Autosport oddali glasove za najboljše dirkače.
Bojan Vrbnjak Arhiv
6. december 2018 | 11:26:26

Britanski kolegi iz Autosport se vsako leto lotijo zbiranja glasov šefov ekip, na podlagi katerih opravijo lestvico desetih najboljših dirkačev končane sezone. Rezultat ni pretirano presenetljiv, prej bi lahko rekli da je pričakovan.

Osem šefov ekip, od skupaj desetih, je na vrh postavilo petkratnega svetovnega prvaka Lewisa Hamiltona. Po točkah, kot na dirki, je Hamilton osvojil 218 točk, 79 več kot drugo uvrščeni Max Verstappen (139). Sebastian Vettel je tako kot v lanskem letu osvojil tretje mesto (105 točk).

Na četrtem mestu najdemo Fernanda Alonsa (103), peti pa je Daniel Ricciardo (85). Prvič na tej lestvici pa je Charles Leclerc, ki je na šestem mestu (71), za njim je Kimi Raikkonen (57), osmi je Valtteri Bottas (38), deveti je Esteban Ocon (27), deseti pa Nico Hülkenberg (23).

kramoch
Hubi je zihr že v ekstazi...
6.12.2018 11:40:44
Fero
Osebno se ne spomnim, morda kdo ve, kdaj je bil nekdo dirkač leta in hkrati ni bil prvak?
6.12.2018 11:42:28
travca
Max na drugem mestu je malo visoko glede na kikse iz prve polovice sezone (čeprav je bil ob koncu leta res suveren), ampak nič se ne more primerjat z tem da je Bottas sploh na lestvici... 8. mesto?! Toto mu je verjetno dal 25 pik ker je bil dober vodonoša ampak drugače pa je po mojem Ocon z eno nogo že v njegovem dirkalniku.
6.12.2018 11:58:53
hubertfast
Prva dva čisto pravilno. Kramoch mogoče boš tudi ti kdaj vesel na koncu sezone 😎🎉✌️
6.12.2018 12:07:41
Falcon
prvo mesto zasluženo. drugo pa ne, Max dela preveč nesreč, da bi ga sploh dal med top 3. Ima pa potencial bit na 1.mestu, če se umiri...
6.12.2018 13:11:40
Soling
Zanimivo, da so tudi šefi podobnega mnenja kot sem sam glede Vettla, ki so ga šefi ocenili še bolj skromno, kot bi ga sam... Glede točk mislim.
6.12.2018 13:39:13
hubertfast
Mogoče se motim in naj me kdo popravi. Pustimo, da mi Vettel in Ferrari ne ležita.Vendar objektivno menim, da Vettel letos ni niti ene take dirke odpeljal, da bi na koncu lahko rekel, češ ta rezultat je pa bil dosežen zaradi tega, ker je Vettel dal dodatno nekaj svojega noter. Ali je bil Ferrari premočen in je tako zmagal, ali je pa imel srečo na podlagi nesreče drugih. Hamilton je pa nekaj takih spektakularnih dirk, kjer se je poznal njegov magičen dotik imel kar nekaj.
6.12.2018 14:41:14
newsman
@hubertfast - Lojze pa ni imel premočnega dirkalnika in sreče..se ti dogaja kaj
6.12.2018 14:58:00
hubertfast
@newsman, se strinjam, da je imel močen avto in tudi srečo. Je pa tudi imel dirke, kjer je dokazal, da je trenutno najboljši na svetu.
6.12.2018 15:04:05
2fast4y
Hubi same nebuloze kot vedno....pišeš nekaj v tri dni ,samo da pišeš...
6.12.2018 15:22:25
ewzkgx
@Fero Alonso je bil izglasovan, ko je bil Vettel prvak...
6.12.2018 15:48:26
hubertfast
Pa naj bo kot vedno , dejstvo je, da je bilo kar nekaj dirk in kvalifikacij, ko je večina Hamiltona kovala v nebesa. Za Vettla se takih dirk ne spominjam.
6.12.2018 15:51:11
travca
@hubi da se ne boš ti preveč mučil ti bom jaz povedal samo eno, Bahrain (pa če se dobro spominjam je to tudi tista dirka ko je Hamilton spesnil album žalostink med tem ko se je po radiju pritoževal ko še Bottasa ni dohajal).
6.12.2018 16:23:54
hubertfast
V Bahrainu je Ferrari pokazal svojo nežnost do gum. Vettel je imel srečo, ker ga Bottas ni bil sposoben prehiteti. Hamilton se je pa glede na slab start lepo prebil do tretjega mesta. Vsekakor to ni bil ne Vettlov šoferski presežek. V RB je imel dosti boljše.
6.12.2018 17:43:23
Falcon
ne, bahrain gre samo na račun seba. pustimo ferrarijevo ravnanje z gumami ker je to samo pripeljalo do zadnjih 15 krogov za rečt...na koncu je na znucanih gumah obranil bottasove napade. Tko na pamet mi pade še silverstone, ker je pač moral nadoknadit dodaten postanek in prehitevat za zmago. Prehitevanje pa ni bilo ravno slabo...čista sreča pa je bila avstralija npr.