Na naši spletni strani Avtomanija.com uporabljamo piškotke, s katerimi izboljšujemo vašo uporabniško izkušnjo in vam zagotavljamo ustrezne vsebine in oglaševanje. Z nadaljno uporabo naše spletne strani se s tem strinjate.

Nadaljuj...
Novice   |   Na današnji dan
Ayrton Senna je postal zmagovalec najkrajše dirke v F1
Pred 28. leti, 3. novembra 1991 je bila zadnja dirka sezone v Adelaideu v Avstraliji predčasno prekinjena.
Artur Švarc
3. november 2019 | 17:19:23

Zaradi močnega deževja so bile ulice avstralskega mesta praktično potopljene, vode je bilo toliko, da so avtomobili na ciljni ravnini praktično plavali na akvaplaningu. Zaradi tega je vodstvo dirke tekmo prekinilo po samo 14 krogih, zmagal pa je Ayrton Senna pred Mansellom in Bergerjem. Na dirki smo v drugem Ferrariju videli Gianija Morbidellija, ki je na zadnjih dirkah zamenjal Alaina Prosta zaradi njegovih traktorskih opazk. Morbidelli je osvojil šesto mesto in pol točke, Alesi v prvem Ferrariju pa je po trčenju dirko končal že po petih krogih.

Naslov, tretji, je Senni pripadel že dirko pred tem, v Suzuki.