Na naši spletni strani Avtomanija.com uporabljamo piškotke, s katerimi izboljšujemo vašo uporabniško izkušnjo in vam zagotavljamo ustrezne vsebine in oglaševanje. Z nadaljno uporabo naše spletne strani se s tem strinjate.

Vesti nov član podmladka
Mercedes je v svoj program naraščajnikov dodal Frederika Vestija.
Artur Švarc
20. januar 2021 | 8:36:00

Vesti je lani s Premo v F3 osvojil četrto mesto s tremi zmagami, letos se bo preselil k ekipi ART. Mladi Danec je nekdanji danski prvak v kartingu, potem pa se je preselil v Formulo Ford in Formulo 4, 2019 pa je v s Premo osvojil regionalno F3 prvenstvo. Lani je s Premo osvojil več glavnih dirk kot katerikoli drugi dirkač.

“Sanjal sem o tem, da bi prišel k Mercedesu in trdo sem delal za to dolga leta.”

“Zdaj bom lahko delal z Mercedesom, najboljšo ekipo na svetu. To je velik korak v moji karieri in veselim se, da bom lahko zgradil močno vez.”

Mercedes že dolga leta spremlja njegovo kariero in upa, da bo lahko letos osvojil naslov prvaka v F3.

Med najbolj znanimi naraščajniki Mercedesovega programa sta tudi George Russell in Esteban Ocon.