
Ukrepi so začeli veljati z dirko v Bahrajnu, Nikolas Tombazis, vodja tehničnega oddelka FIA, pa zagotavlja, da bodo preverjanja izvajali veliko pogosteje.
»Razlog za to je vse večja tehnična zapletenost dirkalnikov, zelo težko jih je popolnoma razstaviti,« pojasnjuje Tombazis. Nov postopek predvideva naključen izbor določenega števila avtomobilov ob vsaki dirki, ki jih bo FIA še posebej skrbno pregledala.
V Bahrajnu je to preverjanje doletelo dirkalnika Sergia Pereza in Jukija Cunode. Še devetim dirkalnikom so preverili porabo olja, iz dirkalnikov Maxa Verstappna in Lewisa Hamiltona pa so vzeli vzorce olja. »To bomo počeli na vsaki dirki. Dirkalnik je razdeljen na 20 pomembnih sektorjev in ob vsakem dirkaškem vikendu jih bomo nekaj preverili.« Tombazis sicer priznava, da lahko naključna izbira sproži dvome in nesoglasja. »Želimo uveljaviti aspekt naključja, zavedanje, da je lahko avto pod drobnogledom kadarkoli. Teoretično je lahko isti avto preverjen petrkrat.«
»Vse ekipe bodo vedno dvomile o svojih največjih tekmecih. Prepričane bodo, da je ta in tak ekipa igrala nepošteno in verjamem tudi, da se to tudi res lahko zgodi. Lahko celo brez naše vednosti,« zaključuje Tombazis.
