Na naši spletni strani Avtomanija.com uporabljamo piškotke, s katerimi izboljšujemo vašo uporabniško izkušnjo in vam zagotavljamo ustrezne vsebine in oglaševanje. Z nadaljno uporabo naše spletne strani se s tem strinjate.

Nadaljuj...
Članki   |   F1
Bo Hamilton leta 2020 dosegel in presegel Schumacherja?
Na naslednji dirki za VN Mehike ima angleški dirkač prvo priložnost, da zapečati svoj šesti naslov v karieri F1.
Milan Klemenc
19. oktober 2019 | 18:23:35

Lewis Hamilton je v knjigo zgodovine F1 že zapisan pod poglavjem Legende F1. Tisti, ki sledimo njegovi karieri, vemo, da mu ta dosežek zagotovo ni dovolj, temveč stremi k nečem več. Ostajajo namreč še vedno nekateri mejniki, ki jih mora doseči, v kolikor želi biti proglašen za GOAT (Greatest Of All Time) v zgodovini F1.

Rekordu Michaela Schumacherja s sedmimi naslovi svetovnih prvenstev se hitro bliža in leto 2020 bi  lahko bilo za dirkalnik s številko 44 leto, ko bo posegel po mejnikih, ki jih je pred njim postavil Schumacher.  Tekmovanje za osvojitev trona F1, ter osvojitev Schumacherjevega rekorda bo zagotovo dodatno breme, ki ga bo Hamilton nosil prihodnje leto. V kolikor se bo s tem bremenom dostojno spopadel, bo s tem pokazal in dokazal največjim dvomljivcem svojo veličino.

Verjamem, da sedmi naslov verjetno ne bo njegov edini cilj, ki bi ga rad osvojil do konca leta 2020, saj trenutno zaseda drugo mesto na lestvici zmagovalcev na dirkah F1 z 82 zmagami napram 91 Schumacherjevim. Od leta 2014 do danes je Hamilton zmagal na 60 dirkah, kar je povprečno 10 na leto in v kolikor bo v prihodnjem letu nadaljeval s takšnim vzorcem, bi lahko presegel Schumacherjev dosežek.

Kar zadeva osvojitev mest na stopničkah je Hamilton na skupnem drugem mestu zgodovinskega seznama z osvojenimi 148 uvrstitvami na zmagovalni oder in prav tako zaostaja za Schumacherjem, ki jih je osvojil 155. Hamiltonovih 14 uvrstitev na zmagovalni oder na 17 dirkah v letu 2019 je največje število uvrstitev na oder za zmagovalce in v kolikor bo ta trend nadaljeval bi lahko že v letošnjem letu podrl rekord 17 uvrstitev na zmagovalni oder, pod pogojem, da bo na preostalih štirih dirkah končal med najboljšimi tremi.

Še ena pomembna zgodovinska statistika, ki govori v prid Hamiltona je 87 najboljših štartnih položajev. Hamilton na tej lestvici vodi že od 2. septembra 2017, ko je prehitel Schumacherja, ki je v karieri osvojil 68 najboljših štartnih položajev. S tem se Hamilton že ozira proti magičnemu mejniku 100. Tu pa se bo moral bistveno bolj potruditi, saj mu letošnja kvalifikacijska forma ni ravno v prid. V letošnjem letu je namreč osvojil le štiri najboljše štartne položaje.

Dejstvo je, da se bo sezona 2020 na področju pravil nadaljevala po vzorcu 2019 je za pričakovati, da bo lahko Mercedes Hamiltonu zagotovil še en dirkalnik s katerim se bo lahko potegoval za naslov prvaka. Z novim izzivom in novim naslovom se lahko Hamilton izenači s številnimi drugimi rekordi, so pa njegove oči uprte v sedmo morebitno krono.

M.S.
Malce treba v zakup vzeti, da je bilo v Schumacherjevih časih ca. 16-17 dirk na sezono, zadnja leta (ko mercedes dominira) smo že na 21. dirkah. Drugače pa kapo dol Lewisu, kot navijač Schumija sem težko verjel, da bo nekdo (tako hitro) ujel njegove rekorde. Ampak povsem zasluženo, Lewis je vrhunski!
21.10.2019 9:56:25
hubertfast
Za število zmag mu gre število dirk na sezono res na roko. Tako, da teh 10 ko mu jih manjka je seveda dosegljivih. Se mi zdi, da mu bo to čedalje teže.
21.10.2019 11:19:38
hubertfast
Škoda, da se mu je zgodil Rosberg, bi vsi laže dihali.
21.10.2019 11:41:45
Fero
Ja res je, če bi Niko ostal, bi bilo zmag in polov manj, katerih si je dejansko ob enormni dominanci Mercedesa nabiral zelo hitro. Seveda je tu tudi kakovost dirkača, kot je omenil M.S. Je pa zanimivo, da sedaj ko je Ferrari stopil malo bolj na "plin", že dolgo ne beleži pola.
21.10.2019 12:03:45
hubertfast
Fero, drži, zato pa pravim, da bo vedno teže. Ferrari je fejst vrgel rokavico. In drugo leto bo naslov težje osvojiti kot lani, pa tudi Leclerc bo močnejši.
21.10.2019 14:34:16
duss
Jz bi reku, da bo stevilo zmag dosegel, vendar komaj. Pri naslovih bo pa ostal na stevilki 6. Seveda pa lahko Mercedes spet "preseneti" .
21.10.2019 14:41:11
RenaultF1
A Nico te moti No on je dokazal da je tudi Lojz premagljiv, cetudi so vsi Lojzu v ekipi stango drzali. In to je tisti Nico ki je tudi Schumaherja premagal s podobnim avtom . A je potem on GOAT ? Ker je oba najvecja kot sovoznika pokoril vsaj enkrat ?
21.10.2019 14:42:57
Soling
Ja, ampak Šumi, ko je osvajal naslove ni imel v ekipi Alonsa in Rozberga, ampak Barrichella, sicer bi bil danes že 8x prvak.
21.10.2019 21:32:24
Soling
Pravzaprav nikoli ni imel močnega moštvenega kolega, tako da ob dominantnem Ferrariju to ni bil problem. Največji problem sta mu bila Hakkinen in Alonso.
21.10.2019 21:35:27
Fero
Soling: Rubens ni bil slab dirkač, je imel pa smolo, da je bil Šumi toliko boljši. Nika je neumestno štet kot moštvenega kolega, ker Šumi ni bil več tisti od prej. Šumi je tudi nekaj let preživel v katastrofalnem dirkalniku, kdor je gledal, ve o čem govorim. In pa omenil si Hakkinena, z njim je bil dobre bitke, ker je bil McLaren zelo dober, no Mercedes nima resnega konkurenta že 6 let.
22.10.2019 6:03:06
ripmork
Rubens ni bil slab dirkač, posebej dober pa tudi ne. Potem, ko je v Brawngp-ju končno dobil priliko in bil osvobojen moštvenih ukazov enostavno ni bil sposoben dostavljat hitrosti takrat, ko je bilo to potrebno (da bi premagal Buttona). V časih pri Ferrariju je bila pa vsako dirko ista zgodba - nemec pridirkal prednost, da je iz prvega postanka zapeljal na prvo mesto in vozaril do zmage, brazilec pa zadaj capljal in čuval drugo mesto. Copy/Paste nekaj sezon praktično.
22.10.2019 17:03:35
Ripmork se strinjam.
22.10.2019 17:20:38
matt0
ripmork, tako pač je, če je en voznik svetlobna leta hitrejši od drugega. Tudi Bottas v 90% izgleda, kot bi sedel v mclarnu in ne mercedesu