
Odkar je bila v torek prestavljena tudi Kanada, je jasno, da se bo F1 morala slej ko prej začeti v Evropi. Šefi F1 skupaj z ekipami zdaj načrtujejo nov koledar. Brawn je povedal, da si F1 želi čimprej začeti z dirkami, četudi bo to pomenilo, da bodo prve dirke brez gledalcev.
»Potovanje za ekipe in člane bo seveda ena največjih težav. Ko enkrat pridemo tja, pa smo bolj kot ne zaprt sistem.«
»Zelo verjetno bomo začeli v Evropi in še to za zaprtimi vrati, če bo treba. Na dirkališče pripeljemo ekipe, ki potem nimajo stika z nikomer, opravimo vse potrebne zdravstvene teste in ne predstavljamo nevarnosti nikomur.«
»Imeti dirko brez gledalcev seveda ni dobro, a je še vedno bolje kot sploh ne imeti dirke. Vedeti moramo, da imamo milijone gledalcev, ki dirko spremljajo doma. Večina je v izolaciji in bodo lahko spremljali šport v živo doma. Ne želimo pa kogarkoli spravljati v nevarnost.«
»Zdaj razmišljamo, kako organizirati stvari, da bi lahko začeli čimprej. Ampak tudi po začetku moramo nadaljevati. Nima smisla začeti in potem spet ustaviti za nekaj časa. Zelo verjetno bo to v Evropi in za zaprtimi vrati.«
Brawn meni, da še vedno lahko izpeljejo 18-19 dirk, začenši z julijem in tremi zaporednimi vikendi z vikendom premora.
»Osem dirk moramo izpeljati, da bo prvenstvo veljavno. Teh osem dirk lahko odpeljemo, četudi začnemo oktobra. Če želite tako, zadnji rok je oktober. A obstaja tudi možnost, da zadevo peljemo še v naslednje leto, tudi o tem razmišljamo. A s tem pridejo tudi težave.«
»Če bi lahko začeli julija, bomo imeli 19 dirk. Težko bo, tri vikende zapored, pa potem vikend premora, pa spet trije vikendi in vikend premora. Premislili smo logistiko in imamo možnost 18 ali 19 dirk.«
Šefi F1 in organizatorji razmišljajo tudi o dvodnevnih vikendih, da bi s tem zmanjšali obremenitev vpletenih.
»Lahko bi imeli dirkaški vikend tudi samo dva dni, da bi s tem rešili logistiko. Kitajska na primer bi bila dvodnevna dirka, če bo na sporedu. Priti tja in iti na naslednjo dirko, za to sta dva dneva dovolj.«