Na naši spletni strani Avtomanija.com uporabljamo piškotke, s katerimi izboljšujemo vašo uporabniško izkušnjo in vam zagotavljamo ustrezne vsebine in oglaševanje. Z nadaljno uporabo naše spletne strani se s tem strinjate.

Nadaljuj...
Dirke   |   Petek - 1. trening
Zadnji vikend sezone najbolje začela Red Bulla
Max Verstappen je dobil prvi prosti trening za VN Abu Dabija, kjer se mu je uspel še najbolj približati Daniel Ricciardo. A velja pri tem dodati, da je slednji za svojim moštvenim tekmecem zaostal za skoraj pol sekunde. Še enkrat toliko je zaostal tretjeuvrščeni Valtteri Bottas, ki pa je svoj najhitrejši krog odpeljal na supersoft gumah.
Matej Natek
23. november 2018 | 11:34:35

Karavana formule 1 je torej pričela z zadnjim dirkaškim koncem tedna v sezoni 2018, ki pa z izjemo Ericssonovega vrtenja v 36. minuti, ko se je pri tem z nosom dirkalnika celo dotaknil ograde, za uvod še ni postregel z ravno razburljivim dogajanjem. Kar pa je po drugi strani razumljivo, saj je bil prvi prosti trening zavoljo iskanja pravih nastavitev za kvalifikacije ter dirko, ki bosta na sporedu v večernih urah, bolj ali manj neuporaben. Temu primeren pa je bil tudi program favoriziranih moštev, saj so bili pri Mercedesu in Ferrariju tokrat praktično povsem nezainteresirani za vrh razpredelnice. Kar potrjuje že dejstvo, da je Bottas, ki je bil tokrat hitrejši od obeh Mercedesov, svoj najhitrejši krog odpeljal na najtrši zmesi gum, ki so na voljo v Abu Dabiju.

Na vrhu sta se tako znašla oba Red Bulla, pri čemer pa se je daleč najbolje izkazal Verstappen. Nizozemski dirkač je vodstvo sicer prevzel že v 34. minuti, najhitrejši krog treninga (1:38.481) pa je odpeljal še približno pol ure kasneje. Pri tem je seveda imel nameščene hipersoft gume, kot tudi Ricciardo, ki bo v Abu Dabiju še zadnjič nastopil kot Verstappnov moštveni tekmec. Kljub enaki zmesi gum pa je razlika med obema Red Bulloma znašala že skoraj pol sekunde. Kar pa je bilo vseeno dovolj za drugo mesto, saj je tretji čas treninga dosegel že prej omenjeni Bottas. Hamilton, ki je na nosu svojega dirkalnika prvič po letu 2009 nosil številko 1, je končal mesto nižje in bil pri tem celo prvi dirkač, ki je za Verstappnom zaostal že za več kot sekundo. Še slabše pa sta se odrezala oba Ferrarija, ki sta tokrat zasedla šele sedmo (Raikkonen) in osmo (Vettel) mesto. Na petem in šestem mestu tako najdemo Ocona in Magnussna, na repu deseterice pa Sainza in Grosjeana.

Sicer velja še omeniti, da je na treningu za Williams – za zdaj seveda še kot rezervni dirkač – nastopil Kubica, ki pa je zaradi drugačnega programa končal povsem na začelju. Tik za Alonsom, ki se je za svoj zadnji vikend v formuli 1 odločil, da bo nosil dizajn čelade, kakršnega je imel v svoji prvi sezoni (2001). Boljši izmed obeh nastopajočih rezervnih dirkačev je bil tako Giovinazzi, ki je pri Sauberju nadomeščal Leclerca. Italijan je trening končal na 16. mestu.