Na naši spletni strani Avtomanija.com uporabljamo piškotke, s katerimi izboljšujemo vašo uporabniško izkušnjo in vam zagotavljamo ustrezne vsebine in oglaševanje. Z nadaljno uporabo naše spletne strani se s tem strinjate.

Nadaljuj...
Dirke   |   Petek - 1. trening
Leclerc 8 stotink pred Verstappnom
Prvi prosti trening za VN Rusije je dobil Charles Leclerc, ki pa je uspel drugouvrščenega Maxa Verstappna premagati zgolj za osem stotink sekunde. Na Ferrarijevo zadovoljstvo je tretje mesto osvojil Sebastian Vettel, pri čemer pa velja dodati, da ga je od moštvenega tekmeca ločilo več kot pol sekunde.
Matej Natek
27. september 2019 | 11:38:23

Kot vse kaže se razmerje moči v formuli 1 tudi teden dni po Singapurju ni bistveno spremenilo, saj je Ferrari odlično začel tudi dirkaški konec tedna v Sočiju – na stezi, kjer je v preteklosti dominiral Mercedes. Res pa je, da je za nami komaj prvi trening, ki načeloma nikoli ne razkrije celotne slike. Kar nedvomno potrjuje dejstvo, da sta Hamilton in Bottas, za razliko od preostalih, svoja najhitrejša kroga odpeljala na srednje trdih gumah. Temu primerni pa sta bili tudi njuni končni uvrstitvi, saj je bil Bottas s sedmimi desetinkami sekunde četrti, Hamilton pa še mesto nižje. Jasno je torej, da je potrebno njun zaostanek za Ferrarijem jemati z rezervo. Po drugi strani pa je še vedno bolje dirkaški konec tedna začeti na vrhu, kot je to uspelo moštvu iz Maranella.

Odločilni trenutki treninga so nastopili približno pol ure pred koncem, ko sta vrh razpredelnice sprva zasedla oba Mercedesa. S časom 1:35.198 se je v vodstvu znašel Bottas, toda zgolj začasno. Zgolj nekaj minut kasneje sta se namreč na stezo, na svežih mehkih gumah, podala še oba Ferrarija. In če je bil Vettel pri svojem poskusu neprepričljiv, saj je bil od Finca hitrejši zgolj za desetinko sekunde, pa je povsem obraz pokazal Leclerc. Monačan je namreč krog odpeljal s časom 1:34.462 in se posledično prepričljivo oddaljil od konkurentov. Edini, ki ga je uspel ogroziti, je bil Verstappen. Nizozemski dirkač je namreč približno 10 minut kasneje odpeljal odličen krog in bil na koncu zgolj 82 tisočink sekunde počasnejši od Leclerca. Povsem drugače od Albona, ki je bil z drugim Red Bullom šesti in z več kot sekundo zaostanka.

Izmed preostalih se je najbolje izkazal Hülkenberg, Renaultov moštveni uspeh pa je s sedmim mestom dopolnil Ricciardo. Slednji se je sicer na koncu treninga celo zavrtel in trčil v zaščitno ogrado. Na njegovo srečo pa trk vendarle ni bil prehud, zaradi česar je (resda s poškodovanim zadnjim krilcem) se je tudi uspel vrniti do boksov. Deveto mesto je osvojil Perez, deseti pa Grosjean. Omeniti pa še velja nesrečnega Kvjata, ki je bil prisiljen s treningom zaradi okvare zaključiti že v 28. minuti.

hubertfast
Ferrari bo zopet močen. Res da različne gume, vendar vseeno.
27.9.2019 11:44:01
Jon
Lahk bi kje napisali kolk je bil lanski pole,lanski cas kroga na dirki in kake gume...pa se kaj ce bi blo mozno,da se lazje dela mal primerjave...lp
27.9.2019 15:15:05
spartan
Hülka v RBR! Po moje bo tu Merc zmagovalen, drugi bo RBR....Ferrarija pa nekje zadaj.
27.9.2019 15:25:44
hubertfast
@spartan, podpišem
27.9.2019 16:47:13
tadejkrze
Vsakič ko @spartan napiše da bo RBR pred Ferrarijem, se točkovna prednost Ferrarija samo še poveča Težko bo, takole menjat tele Hondine motorje nonstop...
27.9.2019 20:33:09
Tv88
Sm gledal oba prosta treninga mercedesov dirkalnik deluje zelo slabo zbalansiran in imajo precej težav. Ferrari naj bi imel najboljši race pace do sedaj vsaj kar se njih tiče. Kaj več bo povedal fp3 in quali. RBR se pa lepo pelje žal imajo vsi pribitke zaradi menjave ICE.