Na naši spletni strani Avtomanija.com uporabljamo piškotke, s katerimi izboljšujemo vašo uporabniško izkušnjo in vam zagotavljamo ustrezne vsebine in oglaševanje. Z nadaljno uporabo naše spletne strani se s tem strinjate.

Nadaljuj...
Dirke   |   Sobota - kvalifikacije
Bottas do 5. pola v sezoni
Zmagovalec kvalifikacij za VN ZDA je Valtteri Bottas, ki na jutrišnji dirki nujno potrebuje zmago, če želi teoretično ostati v boju za letošnji naslov svetovnega prvaka. Nekaj upanja pa mu nedvomno vliva tudi dejstvo, da je bil Lewis Hamilton tokrat šele peti. Med obema Mercedesoma namreč nademo še Sebastiana Vettla, ki je za Bottasom zaostal za pičlih 12 tisočink sekunde in pa Maxa Verstappna in Charlesa Leclerca, ki bosta dirko začela iz 2. vrste.
Matej Natek
2. november 2019 | 23:13:32

Bottasu je torej po sila neprepričljivih predstavah na prostih treningih, na kvalifikacijah vendarle uspelo priti do najboljšega startnega položaja. In čeprav realno ni veliko možnosti, da bi se odločitev v boju za letošnji naslov svetovnega prvaka prenesla v Brazilijo, pa je finski dirkač s tem vendarle napravil pomemben korak, saj statistično gledano dirke v Austinu ni dobil še nihče, ki bi se kvalificiral nižje od 2. mesta. Odločilen krog pa je pravzaprav bil že njegov prvi v Q3, ko mu je uspelo s časom 1:32.029 odpeljati kar nov absolutni rekord steze. Kljub temu pa so bile razlike med favoriti izjemno majhne. Vettel je namreč za finskim dirkačem zaostal za vsega 12 tisočink sekunde, zgolj 67 tisočink pa je zaostal na koncu tretjeuvrščeni Verstappen. In če k temu dodamo še dejstvo, da je Leclerca od vrha ločila zgolj desetinka sekunde, na koncu sploh ni presenetljivo, da je bil Hamilton pri dobrih dveh desetinkah sekunde šele peti. Res pa je, da je Anglež, ki utegne jutri še 6. v karieri postati svetovni prvak formule 1, svoj drugi hiter krog prekinil.

V zelo zanimivem položaju se je znašel drugi Red Bullov dirkač, Albon. Tajski dirkač, ki je kvalifikacije končal na šestem mestu, bo namreč na jutrišnji dirki edini izmed favoritov, ki bo začel na mehkih gumah. Če se mu bo namreč start posrečil, bo imel lepo priložnost za skok naprej. V nasprotnem primeru pa bo moral računati na težek boj z McLarnovim dvojcem, ki v Austinu kaže zelo prepričljivo formo. Sainzu se je namreč uspelo uvrstiti na sedmo mesto, Norris, ki je bil v Q1 celo najhitrejši, pa je bil osmi. Ricciardo, ki je v zadnjem delu kvalifikacij odpeljal zgolj en hiter krog, je bil deveti, na začelju najboljše deseterice pa tokrat najdemo Gaslyja.

Omeniti še velja, da bi se v Q2, pri zaviranju v 19. zavoj, med seboj skoraj zapletli Kvjat, ki se je vračal proti boksom, in pa Hamilton in Verstappen, ki sta bila ravno sredi priprav na svoja hitra kroga. Kljub nejevolji, ki jo je po radijski zvezi delil slednji, pa komisarji v zvezi s tem niso posredovali.