Na naši spletni strani Avtomanija.com uporabljamo piškotke, s katerimi izboljšujemo vašo uporabniško izkušnjo in vam zagotavljamo ustrezne vsebine in oglaševanje. Z nadaljno uporabo naše spletne strani se s tem strinjate.

Nadaljuj...
Dirke   |   Sobota - 3. trening
Verstappna vibrirajoče zadnje krilce ni zmedlo
Tretji prosti trening za VN Bahrajna je kljub težavam z zadnjim krilcem dobil Max Verstappen. Lewis Hamilton, ki je bil včeraj najhitrejši, je bil tokrat drugi, z dvema desetinkama sekunde zaostanka. Tretje mesto pa je osvojil njegov moštveni tekmec, Valtteri Bottas.
Matej Natek
28. november 2020 | 15:04:00

Za nami je še zadnji prosti trening v tem dirkaškem koncu tedna, katerega pa v nasprotju z včerajšnjim dnevom ni pripadel Mercedesu. Hamiltonu in Bottasu je deset minut pred koncem resda še kazalo najbolje, saj sta se tedaj nahajala v prepričljivem vodstvu. Hamiltonov čas 1:28.618 (več kot tri desetinke sekunde bolje od včerajšnjega najboljšega dosežka) pa se je zdel bolj ali manj nedosegljiv. Dokler se ni na stezo podal Verstappen. Nizozemski dirkač je spodbudno formo prikazal že na rabljenih gumah z rdečo oznako, slabih deset minut pred koncem, ko je prišel čas za svež komplet gum, pa je vse skupaj le še potrdil. 6,2-kilometrsko stezo v Sakhirju je namreč prevozil s časom 1:28.355 in bil s tem skoraj tri desetinke sekunde boljši od Hamiltona. Pred kvalifikacijami se torej zdi, da nas čaka zelo pester boj za najboljši startni položaj.

Poleg odličnega rezultata pa je obstajal tokrat še en razlog, da je bil Verstappen v središču pozornosti. Red Bullov dirkač je imel namreč tokrat sila nenavadno težavo s premičnim krilcem. Slednje je namreč praktično vsakič, ko se je aktiviralo, pričelo silovito vibrirati. Napaka, ki pa na srečo ni imela hujših posledic, konec koncev je Verstappen kljub temu odpeljal najhitrejši krog.

Omeniti velja, da se je po včerajšnjem ponesrečenem dnevu, odlično pobral Albon. Tajski dirkač, kateremu je moštvo pripravilo novo šasijo, je bil namreč tokrat četrti, s približno šestimi desetinkami sekunde zaostanka. Kar se na prvi pogled resda zdi preveč, toda pri tem velja dodati, da je bil Albon tudi zadnji, ki je za Verstappnom zaostal za manj kot sekundo. Med njim in petouvrščenim Sainzem so bile tako dobre štiri desetinke razlike. Šesto mesto je osvojil Gasly, sedmi je bil Norris, v najboljši deseterici pa najdemo še Kvjata, Strolla in včeraj odličnega Pereza.