EU birokracija in slovenski organi so zapovedali, da vam moramo povedati, da morate vedeti, da na naši spletni strani uporabljamo piškotke! Ja, imamo jih, pa tudi napolitanke in tiramisu. Lahko pa pridete tudi k nam na toplo mleko in Domačico ali pa mamin štrudl.

Če ostanete na naši strani, pomeni, da ste obveščeni in se s tem strinjate (če ne, pa si pojdite po piškotke drugam, v trgovino recimo).

Mimogrede, lačni otroci v Afriki nimajo piškotkov!!!!

Najboljša uvrstitev: 1

Zlati in nesrečni otrok britanskega motošporta. Jenson Button je leta 2000 privihral v formulo ena, se postavil po robu Ralfu Schumacherju in odpeljal svojo prvo sezono v formuli ena. "S tem fantom mora biti res nekaj narobe," so ugotavljali tisti, ki so leta 1989 spremljali dirko v kartingu za Super Prix. Tam je Jenson štartal kot zadnji, a vseeno zmagal. S fantom je bilo res nekaj narobe, bil je izjemno hiter! V naslednjih štirih letih je Button dosegel vse, kar v britanskem kartingu kaj pomeni. Prvak med kadeti, zmagovalec odprtega britanskega prvenstva in še prvak med juniorji. Nastopal je tudi na mednarodni sceni, osvojil Sennin memorial v Suzuki, postal pa je tudi evropski prvak v kartingu. Leta 1998 je pod njegovimi kolesi ležala še formula Ford. Naslov in zlomljena srca konkurentov na festivalu v Brands Hatchu. Opazili so ga pri Autosportu in mu podelili nagrado za najboljšega mladega dirkača.

Svoje prve sezone v formuli tri ni mogel nadgraditi, saj je bil vpoklican v kraljičino četo. Vabila je formula ena, kjer je pri Williamsu zamenjal Alexandra Zanardija. Jenson je vedel, da bo pri Williamsu dirkal le eno leto, saj je na svojo priložnost čakal tudi Montoya, a Button je ponujeno pograbil s polnim plinom. V svoji prvi sezoni je pridirkal do dvanajstih točk ter končnega osmega mesta. Dovolj dobro, da je v prvi sezoni igral vidno vlogo. Frank Williams ga je posodil Flaviu Briatoreju, ki ga je leta 2001 posedel v pokvarljivi Benettonov dirkalnik. Česa tako slabega Jenson še ni vozil. Dirkalnik se je kvaril, pa še Giancarlo Fisichella je bil neusmiljeno hitrejši. Nič mu ni šlo po načrtih, to je bila najtežja sezona v njegovi karieri. Bolje je bilo že naslednje leto, ko se je Benetton preimenoval v Renault. Dirkalnik sicer še vedno ni bil zrel za stopničke, je pa Button premagoval moštvenega kolega, takrat Jarna Trullija. Kljub temu ga je po koncu sezone izrinil Fernando Alonso, 'gumb' pa se je preselil k British American Racingu, kjer se je v prvi sezoni uspešno soočil z Jacquesom Villeneuvom.

Zbral je skoraj trikrat več točk kot nekdanji svetovni prvak, leta 2004 pa je Button končno dobil to, kar si zasluži - konkurenčen in vzdržljiv dirkalnik. Priložnost je pograbil z obema rokama, kar petkrat je končal na stopničkah, v Imoli je osvojil pole position, v skupnem seštevku pa je končal na tretjem mestu. Le še zmaga je manjkala, prišla pa naj bi leta 2005. Namesto zmage je prišla kriza. Dirkalniki so se kvarili, pa še prepočasni so bili. V Imoli je sicer posijalo sonce, Button je v cilj pripeljal kot tretji, a veselje ni trajalo dolgo. Po dirki je prišla šokantna novica, da dirkalniki BAR Honde niso v skladu s pravili, v posodi za gorivo so našli prepovedan prekat in moštvo so diskvalificirali ter mu prepovedali nastop na dveh dirkah. Šele na deseti dirki je Button moštvu priboril prve točke. Od takrat naprej je vedno končal med prvimi osmimi, v Nemčiji se je vrnil na stopničke, tretje mesto je osvojil tudi v Belgiji. Prav zadnja dirka sezone v Šanghaju je bila njegova stota, še vedno pa čaka na prvo zmago.

Slednjo je končno dočakal naslednje leto na kaotični dirki za VN Madžarske. Nasploh je bila sezona 2006 uspešna, saj je po letu 2004 znova igral vidnejšo vlogo v prvenstvu. Kot rečeno, krona sezone je bila prva zmaga kariere, še dvoje uvrstitev na stopničke pa boljšo napoved za naslednjo sezono. A sezona 2007 ni bila po njegovem okusu, saj je po letu 2001 (Benetton-Renault), odpeljal eno izmed najslabših sezon svoje kariere v formuli ena. Povrhu tega pa se je britanska javnost povsem osredotočila na novega nacionalnega junaka Lewisa Hamiltona in dobesedno pozabila na njihovega nekdanjega upa britanskega motošporta.

S prihodom Rossa Brawna, je Button znova dobil veselje do dirkanja in z veliko mero samozavesti in optimizma je upal na boljšo priložnost. A pričakovati večje spremembe v letus 2008 ni bilo realno, saj je Brawn Hondo usmeril v sprememb polno sezono 2009. Temu primrni so tudi bili uspehi Hondinih dirkačev. Prve in edine točke sezone Jenson dosegel s šestim mestom v Španiji.

2009

Po izstopu Honde je Buttonova kariera visela na nitki. A v začetku marca je ekip odkupil Ross Brawn in jo preimenoval v Brawn GP. Britancu je, potem ko se je razvoj dirkalnika začel že na začetku leta 2008, za novo sezono pripravil precej boljšo opremo.

Button je z njim že na prvi dirki sezone osvojil najboljši štartni položaj, ki je bil šele njegov četrti v karieri, dosegel pa je tudi dominantno zmago, kateri jih je sledilo še 5. Jenson je izmed prvih sedmih dirk zmagal na šestih, ko pa je večina konkurentov začela uporabljati popravke dirkalnikov, med katerimi je bil ključnega pomena dvojni difuzor, kakršnega so pri Brawn GP uporabljali vse od začetka, je Jenson zdrsnil v ozadje. Na zadnjih desetih dirkah je bil, z izjemo enega drugega in enega tretjega mesta, najvišje uvrščen na petem mestu.

Sezono je končal s 95 točkami in osvojil svoj prvi naslov svetovnega prvaka s prednostjo enajstih točk pred Sebastianom Vettlom.