EU birokracija in slovenski organi so zapovedali, da vam moramo povedati, da morate vedeti, da na naši spletni strani uporabljamo piškotke! Ja, imamo jih, pa tudi napolitanke in tiramisu. Lahko pa pridete tudi k nam na toplo mleko in Domačico ali pa mamin štrudl.

Če ostanete na naši strani, pomeni, da ste obveščeni in se s tem strinjate (če ne, pa si pojdite po piškotke drugam, v trgovino recimo).

Mimogrede, lačni otroci v Afriki nimajo piškotkov!!!!

Najboljša uvrstitev: 1

19 let in 53 dni mu je bilo, ko je kot najmlajši dirkač v zgodovini formule ena sedel v dirkalniku na katerem izmed dirkaških vikendov. Kot tretji voznik BMW Sauberja je na VN Turčije opravljal testno petkovo nalogo in takoj opozoril nase, ko je drugi prosti trening končal na vrhu razpredelnice. Kariera dirkača se je seveda začela že mnogo prej, leta 1995 v kartingu, potem se je leta 2003 preselil na odprte dirkalnike.

Prvi večji uspeh je sledil že naslednje leto. Z 18-imi zmagami na 20-ih dirkah je postal prvak serije Formula BMW. Za nagrado je sledil test Williamsovega dirklanika formule 1, ki so ga takrat poganjali še BMW-jevi motorji, v naslednji sezoni pa se je Vettel preselil v formulo 3, kjer je v sezoni 2006 osvojil drugo mesto. Hkrati je odpeljal še nekaj dirk v prvenstvu World Series by Renault in postal tretji BMW-jev F1 dirkač. Solidne predstave na treningih in testih so govorile v prid mlademu Nemcu in marsikdo je verjel, da bo kmalu napočil čas, ko bo Vettel sedel v dirkalniku formule 1 tudi na dirki. To se je zgodilo na VN ZDA v sezoni 2007, ko je v kokpitu zamenjal poškodovanega Poljaka Roberta Kubico.

2007

Vettel je ponujeno dobro izkoristil, kvalificiral se je na sedmo štartno mesto, dirko pa končal kot osmi in že takoj osvojil prvo točko v prvenstvu. Za BMW je odvozil le eno dirko, a je še v istem letu podpisal za Toro Rosso in odpeljal drugi del sezone namesto Scotta Speeda ter pri mladih bikih ostal tudi prihodnje leto.

2008

2008 je bila torej njegova prva cela sezona za volanom dirkalnika. Na VN Italije je ob težavah konkurentov v dežju najprej dosegel svoj prvi pole position, v nedeljo pa prav tako v dežju odpeljal dominantno dirko in postal najmlajši zmagovalec dirke za veliko nagrado. Sezono je končal osmi s 35 točkami, za nagrado pa je dobil možnost nastopa v ekipi Red Bull Racing.

2009

Čeprav je bil Red Bull v letu 2008 le povprečno moštvo, so odlično izkoristili veliko spremembo pravil in Seb je čez noč sedel v dirkalniku, ki je bil sposoben zmagovati na dirkah in se boriti za naslov. Celotno sezono sta z moštvenim kolegom Markom Webbrom bila hud boj, Vettel pa je bil tudi prvi voznik formule 1, ki je v enakem dirkalniku premagal izkušenega Avstralca.

Nekaterim izjemnim predstavam, kot je bila zmaga v dežju na Kitajskem, je Seb naredil tudi nekaj napak. Na prvi dirki sezone v Avstraliji je slabo reagiral na prehitevalni manever Roberta Kubice in namesto stopničk domov prinesel ničlo, na naslednji dirki v Maleziji pa se je v dežju zavrtel. Po svoji napaki je ostopil tudi v Monaku, na Madžarskem in v Valencii pa ga je izdala oprema. Z zmagama na zadnjih dveh dirkah sezone si je privozil drugo mesto v skupnem seštevku, vendar pa za naslov proti koncu sezone nikoli ni imel povsem realnih možnosti. Ravno to bo želel popraviti letos.