Na naši spletni strani Avtomanija.com uporabljamo piškotke, s katerimi izboljšujemo vašo uporabniško izkušnjo in vam zagotavljamo ustrezne vsebine in oglaševanje. Z nadaljno uporabo naše spletne strani se s tem strinjate.

Nadaljuj...
Ostali športi   |   WEC
Alonso, Buemi in Nakadžima dobili 6 ur Spaja
Fernandu Alonsu je uspelo zmagati že na prvi dirki v WEC. Skupaj s Sebastienom Buemijem in Kazukijem Nakadžimo so kontrolirano dobili prvi dirko WEC super sezone.
Zoran Habot
5. maj 2018 | 21:08:05

Delo so jim olajšali pri sami Toyoti, saj je zaradi administrativne napake sestrski dirkalnik s številko #7, ki si je v sestavi Mike Conway, José Maria Lopez in Kamui Kobajaši privozil prvo štartno mesto, štartal kazensko s krogom zaostanka.

Alonso je nazadnje stal najvišje v Spaju davnega leta 2000, ko je zmagal v nekdanji Formuli 3000. Dvakratni svetovni prvak Formule 1 je skupaj opravil štiri menjave. Prvič je dirkalnik prevzel v 34. krogu od Buemija. Kljub prometu in težavam s prekrmarjenjem je uspešno opravil svojo nalogo. Malo pred koncem dirke je imel Alonso 45 sekund prednosti pred sestrskim dirkalnikom. Slednji so se s krogom zaostanka in iz zadnjega mesta prebili na drugo mesto. Zaradi nesreče je na dirkališče prišel varnosti avto in prednost Alonsa se je stopila. Španec je moral tako že na prvi dirki pokazati vse svoje znanje in se braniti pred napadi Conwaya. Po 163 krogih je kot prvi prečkal ciljno črto in skupaj z Buemijem in Nakadžimo zmagal prvo dirko sezone.

Najhitrejši v drugi ligi LMP1 oziroma med privatnimi ekipami so bili so bili z Rebellionom Lotterer, Jani in Senna, ki so si privozili 3. stopničko. Za njimi so bili v sestrskem dirkalniku Rebelliona Menezes, Beche in Laurent. Peto mesto je pripadlo ekipi ByKolles (Webb, Kraihamer, Dillmann). Za ekipo SMP se je sezona začela z nesrečo enega dirkalnika v Eau Rougeju in z osvojenim 6. mestom kljub težavam za Aljošina ter Petrova.
Zasebne ekipe LMP1 niso imele nikakršnih možnosti, da bi se lahko zoperstavile Toyoti. Tudi, če so štartali s krogom zaostanka, so lahko prehiteli vse in lahko rečemo, da so dirkali v svoji ligi. Zanimivo bo videti, kako se bo razvijala sezona in kako se bosta borili Toyoti med sabo, ko ne bo moštvenih ukazov iz boksov.

V razredu LMP2 je bil najboljši G-Drive z trenutno vodilnim dirkačem Formule E, Jeanom - Ericom Vergnom.
V razredu GTE Pro sta se za prvo mesto borila Ford in Porsche, katerima Ferrari ni mogel konkurirati. Na bolj svežih pnevmatikah je na koncu zmagala ekipa Forda (Pla, Mucke, Johanson) pred Porschejem (Christensen, Estre).

V razredu GTE Am je zmagal Aston Martin, katerega so vozili Pedro Lamy, Paul Dalla in sin Nikija Laude, Mathias Lauda.

Naslednja dirka bo 24 ur Le Mansa, ki bo 16. in 17. junija.

Posted by
andrej
to je brezveze, kje so audiji in porscheji ? lahko bi vsaj prodali lanske dirkalnike komu da vozi z njimi
6.5.2018 8:53:51
Falcon
ja, to je res slabo, da so audiji in porscheji šli ven...velik udarec za to serijo. vprašanje ali se bodo privatniki približali toyoti, čeprav so pravila naštimana v to smer tudi. glede na to da je bila to prva dirka, upam da bo v LMP1 postalo bolj zanimivo, čeprav bo to po drugi strani umetno s pravili. res škoda, ker so ti dirkalniki po hitrosti blizu f1. vseeno-včeraj je bila dirka kar zanimiva, vmes sem malo sledil, konec je bil pa res napet v skoraj vseh razredih. Prehitevanje forda ter porscheja v eau rouge, ferrarija ter porscheja z izdatnim komolčenjem itd...za Alonsa oz Toyoto pa ne vem, kazalo je da bo prišlo do boja med Conwayem ter Alonsom, a sta oba upočasnila zaradi nekih opozoril itd...kakorkoli, tudi ob osiromašenem LMP1 razredu bo Le Mans vseeno zanimiv, dvobojev je dovolj v drugih razredih oz imaš v eni dirki zapakirane 4.