EU birokracija in slovenski organi so zapovedali, da vam moramo povedati, da morate vedeti, da na naši spletni strani uporabljamo piškotke! Ja, imamo jih, pa tudi napolitanke in tiramisu. Lahko pa pridete tudi k nam na toplo mleko in Domačico ali pa mamin štrudl.

Če ostanete na naši strani, pomeni, da ste obveščeni in se s tem strinjate (če ne, pa si pojdite po piškotke drugam, v trgovino recimo).

Mimogrede, lačni otroci v Afriki nimajo piškotkov!!!!

Ugrizni in nadaljuj...
Ostali športi   |   24 ur Le Mansa
Alonsu uspelo – z Buemijem in Nakadžimo dobil slovito dirko
Toyoti je končno uspelo in je dobila 24 ur Le Mansa. Resda brez prave konkurence sta Toyoti z naskokom 10 krogov prišli do prvega mesta.
Artur Švarc
17. junij 2018 | 16:37:32

Oba dirkalnika TS050 Hybrid sta se prvih šest ur izmenjevala v vodstvu. V sedmi uri si je #7 Toyota privozila občutnejšo prednost, saj je Buemi z #8 Toyoto vozil prehitro v počasni coni in dobil 60 sekund stop and go kazni. #7 Toyota je takrat imela že 2 minuti prednosti, potem pa se je zjutraj drugi Toyotin dirkalnik prebudil in sploh Alonso je v svojem drugem stintu vozil neverjetne čase tudi 5 sekund hitrejše od Lopeza v #7, dokler Alonso volana ni predal Nakadžimi, Lopez pa Kobajašiju.

Časi so se potem stabilizirali, dokler ni Nakadžima okoli sedmih zjutraj prehitel Kobajašija v Mulsanneu. V naslednjih urah si je #8 priborila kar nekaj časa z Buemijem in Alonsom za volanom, #7 pa so izgubili čas tudi pri varnostnem avtu. Usoda za Kobajašijevo Toyoto je bila zapečatena, ko je Japonec pozabil priti v bokse in potem cel krog odpeljal s polovičnim tempom, saj je bil dirkalnik na hlapih. Kobajaši je nato moral odsedeti še dve 10-sekundni kazni, ker je prevozil preveč krogov v stintu in porabil preveč goriva.

S tem je Nakadžima ob treh popoldne s 388 krogi Toyoti pripeljal dvojno zmago in prvo za Japonce po Mazdi 1991 in sploh prvo za Toyoto, ki pa res, roko na srce, prave konkurence v LMP1 po odhodu Audija in Porscheja ni imela.

Tretje mesto v skupni razvrstitvi so pobrali pri #3 Rebellion-Gibsonu z Laurentom, Becheom in Menzesom za volanom. Za zmagovalcem so najboljši privatniki zaostali 12 krogov. Buttonov dirkalnik #11 je ponoči dve uri preždel v garaži, a v začetku zadnje ure je bil še vedno na progi, potem pa je pred Indianapolisom izdahnil motor.

Četrto mesto je osvojil #1 Rebellion z Lottererjem, Janijem in Senno, vendar je Lotterer že v prvem ovinku dirke poskrbel za trčenje in prvi krog dirke prevozil brez nosa dirkalnika.

V LMP2 razredu so zmagali pri Oreci, #26 dirkalnik v zasedbi Rusinov, Pizzitola, Vergne, je za zmagovalci zaostal 19 krogov.

Na 17. mestu najdemo najboljšega iz razreda GTE Pro. Porschejev roza pujs #92 je po formi na kvalifikacijah le še potrdil dvojno zmago pred moštvenim #91 v Rothmansovi podobi. Tudi v GTE Am razredu je zmagal Porsche ekipe Patricka Dempseya s Cambpbellom, Riedom in Andlauerjem za volanom.

Ta vikend smo ob premieri  nove BMW-jeve serije 8 videli tudi dva njihova dirkalnika. #81 BMW M8 GTw s Tomczykom, Engom in Catsburgom je bil skupno 36 in 11. v razredu in globoko za petimi dirkalniki GTE Am, tako kot drugi #82 s prav tako DTM-ovo zasedbo Farfus, Da Costa in Sims pa je končal zjutraj, ko je Sims v Porschejevi kombinaciji s trčenjem preveč poškodoval zadek dirkalnika.

Po dveh od osmih dirk sezone WEC je Fernando Alonso v vodstvu s svojima kompanjonoma in ima 65 točk. Naslednja dirka je sredi avgusta, 6 ur Silverstona.

andrej
tudi brez večje konkurence v LMP1 je bila dirka zanimiva. kogar ni si je pač sam kriv
17.6.2018 19:31:58
travca
Pa pravila bi lahko nagnili malo bolj na stran privatnikov, hibridi imajo preveliko prednost na tem področju (velikost rezervoarja, minimalni postanek, dolzina stinta...). Saj je logično da mora imeti tisti ki največ vlaga boljše izhodišče kot privatniki ampak 12 krogov je pa malo prevelika razlika. Super dirka sicer predvsem GT klasi. Se pa pogreša Porsche in pa še bolj... Audi.