Na naši spletni strani Avtomanija.com uporabljamo piškotke, s katerimi izboljšujemo vašo uporabniško izkušnjo in vam zagotavljamo ustrezne vsebine in oglaševanje. Z nadaljno uporabo naše spletne strani se s tem strinjate.

Nadaljuj...
Ostali športi   |   Santiago
Bird zmagal v Čilu po smoli Buemija
Sam Bird iz ekipe Virgin je dobil tretjo dirko aktualnega prvenstva v prestolnici Čila.
Artur Švarc
26. januar 2019 | 22:48:50

Uradno najbolj vroča dirka F E do zdaj je postregla z velikim številom odstopov zaradi trčenj, mnogo dirkačev pa je proti koncu imelo kar resne težave s pregrevanjem baterije.

Z najboljšega štartnega položaja je dirko začel Sebastien Bumei in povedel pred Wehrleinom, Abtom in Birdom. Ti štirje dirkači so se tudi odlepili od preostalih in Buemi je že v šestem krogu uporabil Attack mode in se odlepil od Wehrleina, ki ga je v 11. krogu prav tako z AM prehitel Bird in prišel na drugo mesto. Iz začetne četverice je prvi odpadel Abt, Buemi pa je vodil večino dirke, na kateri smo videli tudi dve fazi rumene zastave čez celo stezo. V 22. od 36 krogov je Buemi v desnem ovinku blokiral in zletel v ograjo, s čemer je vodstvo podaril Birdu, sam pa se je privlekel do boksov, a moral odstopiti. BIrd je v 24. krogu z drugim AM naredil razliko do Wehrleina, ki mu je odgovoril šest minut pred koncem.

Wehrlein je na svoji drugi dirki v električni seriji resno ogrožal Birda za zmago, a se je AM iztekel, za nameček pa so ga iz boksov še obvestili, da se mu pregreva baterija. To je bilo dovolj, da je Bird osmič zmagal v FE s 6,4 sekunde prednosti pred Wehrleinom.

Ostali sveže bivši formulaši so končali bledo: Vandoorne je večino dirke vozil na petem mestu, a v 18. krogu končal v ograji, Massa pa je po trčenju z Rowlandu v 12. krogu končal v boksih.