Na naši spletni strani Avtomanija.com uporabljamo piškotke, s katerimi izboljšujemo vašo uporabniško izkušnjo in vam zagotavljamo ustrezne vsebine in oglaševanje. Z nadaljno uporabo naše spletne strani se s tem strinjate.

Nadaljuj...
Ostali športi   |   F2 – Bahrajn – 1. dirka
Latifiju prva zmaga sezone, Schumacher osmi
Nicholas Latifi je dobil prvo dirko letošnje sezone v F2, Mick Schumacher je na svojem debiju v F2 osvojil osmo mesto.
Artur Švarc
31. marec 2019 | 13:07:47

Luca Ghiotto, ki si je priboril pole, je imel težave že na začetku kroga za ogrevanje, ko je speljal v dimu in takoj javil v bokse, da sklopka ne deluje.

Lansko leto je imela F2 precej težav s sklopko in čeprav naj bi bile težave odpravljene, se je zgodba pri štartu za Ghiotta ponovila – z vrtenjem v prazno je do prvega ovinka padel na šesto mesto. Deletraz je povedel dirko, Latifi pa je za njim varčeval gume in prišel v devetem krogu zlahka mimo. Latifi je ostal v vodstvu do 17. kroga, ko je šel na postanek, težave v boksih pa so mu pridelale dodatne štiri sekunde in je padel na 4. mesto.

A v samo šestih krogih je Latifi opravil s tremi pred sabo in prišel v vodstvo, ki ga ni izpustil do konca. Ghiotto je med dirko pokazal veliko hitrost in brez težav prišel do drugega mesta, bi pa brez težav pri speljevanju zagotovo krojil tudi vrh. V 27 krogu je De Vriesa, ki je velik del dirke vozil na drugem mestu in ga je najprej prehitel Ghiotto, prehitel še Sette Camara in osvojil zadnjo stopničko.

Četrti je bil Anthoine Hubert, aktualni prvak GP3, ki se je z 11. mesta prebil na četrto. De Vries je končal kot šesti za Aitkenom, ki je odpeljal prvo dirko za Campos po odhodu od ART-ja.

Vse oči so bile uprte v Micka Schumacherja, ki si je na koncu privozil 8. mesto in točke na svoji prvi dirki v F2, prav tako pa je v zadnjem krogu prehitel Macušito, ko je nadoknadil kar dve sekundi in si z osmim mestom zagotovil tudi pole na sprint dirki. Njegov moštveni kolega Sean Galael je bil edina žrtev dirke, ko mu je v šestem krogu odpovedal DRS in je po ciljni ravnini zletel s proge.