Na naši spletni strani Avtomanija.com uporabljamo piškotke, s katerimi izboljšujemo vašo uporabniško izkušnjo in vam zagotavljamo ustrezne vsebine in oglaševanje. Z nadaljno uporabo naše spletne strani se s tem strinjate.

Nadaljuj...
Ostali športi   |   WEC 6 ur Spaja
Alonso, Buemi in Nakadžima korak do naslova
Dirka v Spaju je zgodba zase, s štirimi varnostnimi avtomobili, dvema obdobjema rumene za celo stezo in sneženja.
Artur Švarc
5. maj 2019 | 14:35:18

Posadka Conway, Kobajaši in Lopez je bila v vodstvu z več kot 50 sekundami na polovici dirke, ko so zaradi senzorja zavor morali za 11 minut v garažo in izgubili 4 kroge. Zmago so prepustili Alonsu, Buemiju in Nakadžimi in končali na šestem mestu. Zmagovalci imajo zdaj 31 točk prednosti pred sestrsko posadko, na voljo pa je le še 39 točk.

Toyota #8 je zaostala za #7 po prvi snežni plohi, ko so ga na stezo poslali nazaj z gumami za dež, razlika pa je narasla na 56 sekund, čeprav jo je Alonso v svoji prvi vožnji zmanjšal na 46 sekund in se v Pouhonu še zavrtel, na srečo pod rumeno za cel krog. Ob smoli Toyote #7 so se privatniki udarili za drugo mesto, ki je pripadlo Rebellionu #3 v zasedbi Menzes, Laurent in Berthon.

Na drugem mestu so bili še pred zaključkom dirke pri BR Engineeringu #11 (Alješin, Petrov in Vandoorne) z lepo prednostjo, pa je varnostni avto strnil kolono in Laurent je uspel prehiteti Petrova.

Četrto mesto so si privozili Sirotkin, Sarazzin in Orudžev je uspel rešiti četrto mesto, potem ko so na začetku tretje ure izgubili sprednje desno kolo. K temu je pripomogel tudi Bruno Senna, ki je zavrtel Rebelliona #1 in padel na peto mesto.

1 LMP1 S.Buemi, K.Nakajima, F.Alonso Toyota Gazoo Racing Toyota 133 5h44m41.101s