Na naši spletni strani Avtomanija.com uporabljamo piškotke, s katerimi izboljšujemo vašo uporabniško izkušnjo in vam zagotavljamo ustrezne vsebine in oglaševanje. Z nadaljno uporabo naše spletne strani se s tem strinjate.

Nadaljuj...
Ostali športi   |   Formula E
Guenther zmagovalec tretje dirke FE
Maximilian Guenther na VN Santiaga premagal vse in privozil BMW-ju drugo zmago v sezoni.
Zoran Habot
19. januar 2020 | 21:25:12

Mitch Evans je s prvega štartnega mesta odlično štartal in kontrolirano vodil prvo polovico dirke. Guenther, ki je dirko začel iz drugega mesta, je slabše štartal in mesto prepustil razvojnemu dirkaču Ferrarija, Pascalu Wehrleinu z Mahindro.

Po polovici dirke se je Guenther spustil v boj za prvo mesto. Prvo je prehitel Wehrleina, nato pa še Evansa. Ritmu novega vodilnega je lahko sledil le Da Costa z DS Techeetah. Da Costa je dve minuti in en krog pred koncem napadel Guentherja in prevzel vodstvo. Vse je kazalo na zmago, a Guenther je ostal zelo blizu in v devetem ovinku zadnjega kroga napadel Portugalca. Da Costa je popustil in prepustil prvo mesto Nemcu.

Tretjo stopničko je zasedel Evans, četrti je bil Wehrlein. Peto in šesto mesto sta si razdelila Mercesedova dirkača Nyck de Vries in Stoffel Vandoorne. Na sedmem mestu je dirko končal z Audijem Lucas di Grassi. Osmi je bil Evansov sotekmovalec James Calado. Felipe Massa je z Venturijem bil deveti. Zadnjo točko si je zagotovil Sam Bird.

V skupnem seštevku med dirkači z 38 točkami vodi Stoffel Vandoorne z Mercedesom. Drugi je z 35 točkami Alexsander Sims z BMW-jem. Tretje mesto pa zaseda Sam Bird z Virginom. Slednji ima 28 točk.

V konstruktorskem seštevku je na prvem mestu BMW z 60 točkami, pred Mercedesom, ki jih ima 56. Tretje mesto zaseda privatna ekipa Virgin z 38 točkami.

Naslednja dirka bo 15. februarja v Mehiki.