Na naši spletni strani uporabljamo piškotke, s katerimi izboljšujemo vašo uporabniško izkušnjo in vam zagotavljamo ustrezne vsebine in oglaševanje. Z nadaljno uporabo naše spletne strani se s tem strinjate.

Sobota - kvalifikacije
Sledi nam na

Deli zgodbo na
25.11.2023 16:05

Kvalifikacije za VN Abu Dabija je že četrtič zapored dobil Max Verstappen. Nizozemcu se je po zaslugi izjemnega zadnjega poskusa najbolj približal Charles Leclerc. Iz druge startne vrste bosta zadnjo dirko v sezoni startala Oscar Piastri in George Russell.

Matej Natek Milan Klemenc

Kot vse kaže so bile številne težave, ki jih je Verstappen imel še na zadnjem prostem treningu, zelo hitro pozabljene. Nizozemski dirkač je bil namreč na poti do svojega 12. pola v sezoni najhitrejši prav v vseh treh delih kvalifikacij. Mesto na vrhu razpredelnice si je zagotovil s prvim izmed obeh poskusov v Q3 in sicer s časom 1:24.445. Drugi hiter krog se namreč Verstappnu ni pretirano posrečil, česar pa konkurenci ob koncu kvalifikacij ni uspelo izkoristiti. Norris, ki se je pred zadnjo rundo hitrih krogov nahajal na 2. mestu, je po dveh sektorjih zaostajal zgolj dobro desetinko sekunde, nato pa je v tretjem storil preveliko napako in izgubil več kot pol sekunde.

Kar pa je seveda predstavljalo darilo za druge, saj ga je najprej prehitel moštveni tekmec Piastri, nato je na 2. mesto (potem, ko je prvotno zasedal šele 9. mesto) skočil Leclerc. Pred Norrisom se je nato uspelo uvrstiti še Russellu, skoraj pa bi enako uspelo še Perezu, kateremu pa so komisarji zadnji čas črtali. Mehičan je posledično padel šele na 9. mesto. Med šestim in osmim mestom najdemo Cunodo, Alonsa in Hülkenberga, na repu najboljše deseterice pa Gaslya, ki je prav tako ostal brez zadnjega poskusa.

Drugič zapored se je zgodilo, da v finalnem delu ni bilo Hamiltona. Sedemkratni svetovni prvak je namreč osvojil šele 11. mesto (v internem dvoboju je posledično izenačen z Russellom), še za večje razočaranje pa je poskrbel Sainz, ki je izpadel že v Q1. Španec, ki si je delo otežil že z nesrečo na 2. prostem treningu, bo dirko začel šele kot šestnajsti.

Kvalifikacije za pozabo je doživel tudi Sargeant, ki bi se po vsej verjetnosti uvrstil v Q2, a kaj, ko sta bila prav oba njegova časa črtana zaradi preširoke vožnje. Res pa je, da Williams tokrat ne deluje pretirano konkurenčno, saj je bil tudi Albon nižje od pričakovanj, na 14. mestu.

Start jutrišnje zadnje dirke v sezoni je predviden za 14. uro.