Na naši spletni strani uporabljamo piškotke, s katerimi izboljšujemo vašo uporabniško izkušnjo in vam zagotavljamo ustrezne vsebine in oglaševanje. Z nadaljno uporabo naše spletne strani se s tem strinjate.

Sobota - kvalifikacije
Sledi nam na

Deli zgodbo na
23.03.2024 07:13

Max Verstappen je dobil kvalifikacije za VN za Avstralije, z dvema desetinkama sekunde zaostanka pa se mu je tokrat najbolj približal Carlos Sainz. Tretji je bil Sergio Perez, četrto mesto je z McLarnom osvojil Lando Norris.

Matej Natek

Kot vse kaže je bila Verstappnova ranljivost, videna na prostih treningih, zgolj začasna. Pred finalnim delom kvalifikacij se je resda še zdelo, da imajo pri Ferrariju v rokah boljše karte, saj sta bila Sainz in Leclerc najhitrejša tako v Q1, kot tudi v Q2. Toda nizozemski dirkač je najbolje prihranil za konec, saj se je izkazalo, da bi mu za osvojitev drugega zaporednega pola v Melbournu zadoščal že njegov prvi poskus (1:16.048). Sicer drži, da je Sainz s svojim drugim poskusom uspel držati ritem z Verstappnom – toda zgolj do zadnjega sektorja, kjer pa je Špančev zaostanek zrasel na več kot dve desetinki. Kar pa je bilo dovolj, da se je uspel vriniti vsaj med oba Red Bulla.

Tretje mesto je pred zadnjo rundo hitrih krogov prvotno držal Leclerc, ki pa je svoj zadnji poskus prekinil po napaki. Monačan je tako zdrsnil na 5. mesto – tudi za Norrisom, ki je s tem McLarnu privozil uvrstitev v 2. startno vrsto. Moštveni uspeh pa je s šestim mestom dopolnil domačin Piastri.

Avstralski ljubitelji formule 1 bi si v boju za vrh nedvomno želeli videti tudi Ricciarda, ki pa se je, potem ko je bil njegov črtan njegov 2. krog, poslovil že v Q1. Zato pa se je Cunoda z enakim dirkalnikom uvrstil kar v Q3 in bil na koncu kar 8. – tik za Russellom in pred obema Aston Martinoma. Pri čemer je bil Stroll tokrat celo pred Alonsom. A velja dodati, da je slednjega pri prvem poskusu, v 6. zavoju odneslo na pesek. Razočaral je tudi Hamilton, ki je osvojil šele 11. mesto.

hubertfast23.03.2024 08:45
Hamilton ima avto nastavljen za dirko :)
majkinotrajt23.03.2024 10:32
ja ne vem zakaj russel nima takih problem kot 6 kratni prvak. malo čudno tole da ga russel pa še tsunoda operejo zraven pa pol še stroll
hubertfast23.03.2024 13:06
8 kratni prvak očitno še išče občutke. Šele tretja dirka od 24.
prlekpubec23.03.2024 18:46
Verjetno merc nima več hamleta v "prvem" planu?
F1Lover23.03.2024 19:48
Odlično Max, kar pa se tiče primadone, je pogojno le sedemkratni prvak, mogoče bo bil po razsodbi o zasluženem naslovu Masse 2008 celo 6 kratni ´prvak´...
HondaAcura23.03.2024 20:45