Mario Andretti - Tekmeci upajo, da ga bo starševstvo upočasnilo - Avtomanija

Tekmeci upajo, da ga bo starševstvo upočasnilo

Mario Andretti
Tekmeci upajo, da ga bo starševstvo upočasnilo
04.05.2025 18:15

Mario Andretti je v Miamiju spregovoril med drugim o tem, kako utegne očetovstvo vplivati na vladajočega svetovnega prvaka.

Urša Prosenjak HB Press

Legendarni dirkač je odgovoril na pogosto zastavljeno vprašanje: ali bo očetovstvo upočasnilo Maxa Verstappna?

»Vsi upajo, da se bo to zgodilo. Toda jaz ne bi stavil na to. Ve, kaj dela. Je 100-odstotni dirkač,« je prepričan Andretti.

Navsezadnje je tudi sam dokazal, da ni nujno, da bi starševstvo vplivalo na nastop dirkača. Vsi trije njegovi otroci, Michael, Jeff in Barbie, so se namreč rodili pred njegovimi največjimi dirkaškimi uspehi, med katerimi so štirje naslovi v IndyCar in naslov prvaka F1 leta 1978.

»Mlad sem dobil otroke in vedno sem menil, da so dragocen del mojega življenja. Bil pa je prostor tudi za druge stvari. Hči mi še danes občasno očita, da nisem prišel na njeno maturitetno slovesnost,« se z nasmehom spominja direktor upravnega odbora bodoče F1 ekipe Cadillac.

Za dodajanje komentarjev morate biti prijavljeni.
© Copyright 1999-2023 Avtomanija