
Antonellijev zmagoviti niz se nadaljuje
Na dirki za VN Miamija, kjer ni manjkalo preobratov, se je zmage veselil Kimi Antonelli. Tik za njim je ciljno črto prečkal Lando Norris, moštveni uspeh za McLaren pa je s 3. mestom dopolnil Oscar Piastri.
Le kdo bi si po lanski sezoni mislil, da bo uspelo Antonelliju letos nanizati toliko uspehov? Prav vse tri zaporedne najboljše položaje, ki so bili za nameček še prvi v karieri, je namreč uspel pretvoriti v zmage, s čimer ima po štirih dirkah že 20 točk prednosti pred Russellom, ki se vse od Melbourna naprej nikakor ne uspe ogniti težavam. Za razliko od Antonellija, za katerega bi se lahko tokratna dirka v Miamiju končala že v 1. zavoju. 19-letni Italijan se je namreč moral po ugasnjenih lučeh braniti tako pred Verstappnom, ki je napadal po notranji strani, kot tudi pred Leclercom, ki je napadal po zunanji. Toda praktično takoj se je iz boja izločil Verstappen, ko se je pri pospeševanju iz 2. zavoja zavrtel in padel na 8. mesto. Kljub večjemu zaostanku za vodilnim Ferrarijem, pa je ljubiteljem formule 1 hitro postalo jasno, da bo Monačanu tudi tokrat zelo težko ostati v ospredju.
Kljub temu pa se je sprva zdelo, da Leclerc nekaj možnosti za zmago vendarle ima. Ko ga je namreč v 4. krogu Antonelli ujel in tudi pričel napadati, je vedno našel način, da prehiti Mercedesovega dirkača nazaj. Na roko pa mu je šlo tudi dejstvo, da je slednjega v 6. krogu prehitel še Norris. In ravno prav, saj je na stezo zgolj nekaj trenutkov kasneje zavil varnostni avto. Razlog pa je tičal v kar dveh incidentih: najprej je v 14. zavoju po lastni napaki v ogrado treščil Hadjar. Tri zavoje naprej pa sta se v boju za 10. mesto zapletla Lawson in Gasly. Slednji je tam napadel po zunanji strani in se po dotiku znašel celo na glavi. Njegov Alpine je nato pristal na zaščitnih gumah, Lawson pa je krog kasneje zapeljal v bokse in odstopil.
Edini izmed favoritov, ki se je tedaj odločil za postanek je bil Verstappen, kar pa je tedaj predstavljalo zelo tvegano potezo, saj ni bilo mogoče napovedati, če bo v nadaljevanju dirke deževalo. Tako pa je štirikratni svetovni prvak že v 7. krogu namestil najtrše gume, z namenom, da ostane na stezi vse do konca, toda na oddaljenem 16. mestu.
Dirka se je z letečim startom nadaljevala v 12. krogu, že krog kasneje pa se je v vodstvu znašel Norris. Ob koncu naslednjega je pot mimo Leclerca našel še Antonelli in se zapodil za vodilnim Angležem. Glede na prikazani ritem pa je hitro postalo jasno, da se bo zmage tokrat veselil eden izmed njiju. Na odločilni trenutek je bilo potrebno čakati vse do faze postankov. V 27. krogu se je kot prvi ustavil Antonelli, v 28. pa še Norris. Slednji se je ob vrnitvi iz boksov še nahajal pred Italijanom, a ne za dolgo. Hitro je namreč sledil napad in ko se je dvojec v naslednjem krogu znebil še Verstappna, je vodstvo tudi dokončno prešlo v Antonellijevo last. A velja poudariti, da je imel slednji vse prej kot lahko delo, saj mu je bil Norris praktično ves čas tesno za petami. Kljub temu pa ljubitelji formule 1 napada nismo dočakali in zmaga je šla tako znova v Mercedesov tabor.
Bolj pestro je bilo v boju za 3. mesto, saj se je tam vse do 47. kroga nahajal Verstappen. Ki pa je v zadnji fazi plačal celo zgodnjega postanka. Nizozemca je tako najprej prehitel Leclerc, krog kasneje pa še Piastri. Slednji pa se je nato podal v lov za Ferrarijevim dirkačem, v predzadnjem krogu pa ga je tudi prehitel. V pričakovanju Monačanovega odgovora, pa se je slednji ob pričetku zadnjega kroga zavrtel in celo dotaknil ograde. Boj za stopničke je bil tako odločen, poškodovani Leclerc pa je za nameček do ciljne črte zaostal še za Russellom in Verstappnom.
Rezultatsko podpovprečen dan za Ferrari je s 7. mestom dopolnil, ki pa je svojega Ferrarija poškodoval že v 1. krogu, ko se je zapletel s Colapintom. Slednji je ne glede na to odpeljal odlično in bil na koncu zasluženo osmi. Nekaj tolažbe za Williams pa sta z 9. in 10. mestom poskrbela Sainz in Albon.
Nekaj ur o koncu dirke sta Verstappen in Leclerc dobila kazen, medtem ko je Nizozemec obdržal peto mesto, je Leclerc padel na osmo.